Uluslararası Öğrenci ve Personel Hizmetleri

Tanıtım ve Bilgilendirme

Uluslararası Merkez, Atılım Üniversitesi'nin uluslararası alandaki tanıtım faaliyetlerini yürüten birimi olarak, üniversitenin programları ve paydaşlarına sunabileceği imkanlar hakkında ilgilileri bilgilendirir, yönlendirir ve gelen soruları cevaplandırır.   

Öğrenci İşleri

Uluslararası Merkez, öğrenimini Atılım Üniversitesi'nde sürdürmek isteyen her dereceden (BSc, MSc, PhD) tam zamanlı öğrencilerle, gelen veya giden tüm transfer ve değişim öğrencilerinin iş ve işlemlerini, başvuru aşamasından itibaren yürütür. Bu amaçla, üniversite içindeki ilgili diğer birimlerle koordinasyonu sağlar. 

Oryantasyon

Uluslararası Merkez, her dönemin başında, yeni gelen uluslararası öğrencilerin üniversiteye, Ankara'ya ve Türk kültürüne uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla bir oryantasyon programı düzenler. Dönem başladıktan sonra gelen öğreci ve personelin oryantasyonları, kampüse varışlarını takiben gerçekleştirilir. 

Program kapsamında;
- Ankara'ya yerleşim ve yaşam, Atılım'da kampüs yaşamı ve kolay uyum sağlamak için ipuçları
- Güvenlik uyarıları
- Dönem kaydı ve ders ekleme/bırakma
- Türkiye'de ve Atılım'da akademik sistem, temel kurallar ve uygulamalar
- Vize, oturma izni ve çalışma izni gibi önemli konularda geçerli olan mevzuat
- Sağlık hizmetleri ve sigorta
- Atılım'da yaşam konusunda öğrenci görüşleri
- Üniversite turu
- Öğrenciye rehberlik edecek kaynaklar vb. konularda oturumlar ve etkinlikler düzenlenir.

Danışmanlık ve Destek

Uluslararası Merkez, gelen veya giden uluslararası öğrencilere ve personele, başvuru, kayıt, üniversitede geçirilen zaman ve üniversiteden ayrılış aşamaları boyunca her konuda danışmanlık hizmeti sunar ve ihtiyaç duyacakları desteği olanaklar dahilinde sağlamaya çalışır.

Dönem Faaliyetleri

Mentörluk Programı

ESN Grubu

Serbest Paylaşım Saatleri

Müfredat Dışı Aktiviteler

Uluslararası Personel İşleri

Uluslararası Merkez, Atılım Üniversitesi'ne tam zamanlı olarak veya değişim kapsamında kısa zamanlı olarak gelen personelle, değişim kapsamında kısa zamanlı olarak yurtdışına giden personelle ilgili resmi ve idari prosedürlerini yerine getirmelerinde yardımcı olur.

Ofis Saatleri

Uluslararası Merkez, resmi tatil günleri ve olağanüstü durumlar hariç, hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 13:30-18:00 saatleri arasında hizmet verir. 

Canlı Destek

Uluslararası Merkez, web sitesinde de canlı destek hizmeti sunmaktadır. Ziyaretçiler, web sitesinin ana sayfasının sağ alt köşesinde bulunan kutuya tıklayarak soru veya mesajlarını bize iletebilirler. Mesai saatleri dışında gelen destek talepleri, operatörlerimiz tarafından en geç 24 saat içinde cevaplandırılır.

7/24 Acil Durum Desteği

Uluslararası Merkez, üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrencilere ve çalışan uluslararası personele, acil ihtiyaçları durumunda günün her saatinde ulaşabilecekleri bir yardım hizmeti sunar. Acil ihtiyacı bulunan kişiler, aşağıda belirtilen telefon numarasını arayabilir, bu numaraya mesaj gönderebilir ya da aşağıdaki e-posta adresine durumlarını bildiren bir e-posta atabilirler. 
 
Tel/SMS: +90 530 373 5428
e-posta: ic@atilim.edu.tr